Opinie o Nas

Słów kilka o drukarkach (Drukarki domowe, biurowe i firmowe)


Drukarki można używać do wszystkiego, od prostych notatek biurowych po wysoce techniczne i kolorowe prezentacje i propozycje. Można jej również używać w domu do drukowania wszystkiego, od raportów szkolnych po zdjęcia rodzinne. Są one dostępne w różnych rozmiarach i z różnym zestawem funkcji. Podczas gdy niektóre urządzenia są maszynami ogólnego przeznaczenia, inne posiadają zaawansowane funkcje, które czynią je idealnymi do konkretnych zastosowań.

Drukarki / Urządzenia wielofunkcyjne

Drukarka EPSON Eco Tank L1210 Drukarka EPSON Eco Tank L1210
Producent: Epson
Cena: 675,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Drukarka EPSON EcoTank M2120 Drukarka EPSON EcoTank M2120
Producent: Epson
Cena: 1 074,99 zł
szt.
zobacz więcej

Rodzaje drukarek


Dwie szerokie klasy drukarek to drukarki atramentowe i laserowe. Drukarka atramentowa przenosi obrazy i tekst na papier poprzez rozpylanie kropli atramentu, natomiast czarno-biała lub kolorowa drukarka laserowa wykorzystuje toner. Modele laserowe są zazwyczaj szybsze i lepiej nadają się do dużych nakładów, natomiast atramentowe lepiej radzą sobie z kolorową grafiką. Wybierz drukarkę atramentową, jeśli regularnie drukujesz zdjęcia i dokumenty z tekstem i grafiką. Urządzenie laserowe jest lepszym rozwiązaniem, jeśli drukujesz tylko czarno-białe dokumenty. Drukarki te można zazwyczaj znaleźć w domach lub biurach.

Oprócz modeli jednofunkcyjnych, istnieją również urządzenia wielofunkcyjne, które drukują, kopiują, skanują i faksują dokumenty. Takie urządzenia wielofunkcyjne są bardziej ekonomiczne i zajmują mniej miejsca niż wyposażenie biura w osobne skanery, kopiarki i faksy. Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem lub drukujesz wiele zdjęć, wybierz drukarkę fotograficzną. Drukarka ta produkuje wysokiej jakości zdjęcia i może obsługiwać różne rodzaje papieru fotograficznego. Istnieją również przenośne drukarki, które drukują zdjęcia wielkości pocztówki. Te przenośne drukarki mogą tworzyć zdjęcia ze smartfonów i tabletów.

 

Drukarki szerokoformatowe (drukarki biznesowe)


Urządzenia te, zwane również drukarkami wielkoformatowymi, mogą drukować na papierze większym niż standardowy. Podczas gdy zwykłe urządzenia obsługują głównie arkusze w formacie letter i legal, drukarki szerokoformatowe przyjmują strony o szerokim formacie. Te, które można znaleźć w biurach o dużym natężeniu ruchu, są zazwyczaj kompatybilne z papierem o szerokości od 18 do 24 cali. Firmy zajmujące się drukiem szerokoformatowym używają modeli, które przyjmują arkusze o szerokości do 100 cali. Urządzenia te są idealne do drukowania plakatów, tapet, banerów i rysunków architektonicznych.


Drukarki Bluetooth a drukarki bezprzewodowe


Drukarka bezprzewodowa ma wbudowany adapter bezprzewodowy do łączenia się z sieciami Wi-Fi, natomiast drukarka Bluetooth łączy się z kompatybilnym urządzeniem za pomocą Bluetooth. Te połączenia eliminują bałagan i niedogodności związane z urządzeniami przewodowymi. Umieść urządzenie bezprzewodowe w dowolnym miejscu w domu lub biurze i pozwól, aby wielu użytkowników łączyło się z nim bez konieczności prowadzenia kabli. Modele obsługujące wyjście mobilne akceptują również żądania drukowania ze smartfonów i tabletów. Jeśli wybierzesz urządzenie podłączone do Internetu, możesz również wysyłać do niego dokumenty, gdy jesteś poza biurem lub poza domem.


Zwiększ swoją produktywność i przepływ pracy, wybierając drukarkę odpowiednią do swoich potrzeb. Wybierając model, weź pod uwagę liczbę użytkowników i rodzaje dokumentów, które regularnie tworzysz.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet
Sklep internetowy Shoper.pl